شستشوی نما

شستشوی نما

در حالی که مهم است از تمیز و آراسته بودن نمای داخلی ساختمان اطمینان حاصل کنید، حفظ نمای ساختمان هم به همان اندازه ضروری است. در نهایت چهره و جلوه ساختمان است که ارزش بیشتری برای آن ایجاد می‌کند. یک نمای مرتب میتواند به شما کند تا تاثیر بهتری بر روی مخاطبین داشته باشد. یک نمای زیبا اعتبار بیشتری به ساختمان می‌دهد. و آن را حرفه‌ای تر نمایش می‌دهد. برعکس، یک نمای بد و کثیف که در نگهداری آن اقدامی صورت نگرفته تاثیر منفی بر مشتریان و مخاطبین می‌گذارد. و علاوه بر این ارزش دارایی های شما را نیز کاهش می‌دهد.

ستشوی‌نما یا نماشویی ، تمیز کردن نمای ساختمان و سازه های مختلف است که تاثیر فراوانی در زیبایی سازه دارد. نمای ساختمان می‌تواند شامل مصالح مختلفی باشد که به مرور زمان بر اثر آلودگی هوا، بارش باران های اسیدی، گرد و خاک و شرایط جوی و حضور حیوانات تحت تاثیر قرار گرفته و دچار کثیفی و لک شود.  با این حال و با توجه به جنس ساختمان می‌توان قبل از شستشوی‌نما با تکنسین های ارتفاع‌کار تماس گرفته و یا با کمک دکمه واتساپ یک وقت مشاوره رایگان را ست کنید.

تاثیر نماشویی

نماشویی یا همان شستشوی نما، نقش زیادی در زیبایی و آراستگی ساختمان دارد. از منظر زیبایی شناختی هرچه نمای بیرونی یک سازه یا ساختمان تمیزتر باشد، آن ساختمان زیباتر، جذاب تر خواهد بود. امروزه آلودگی بیش از حد هوا و باران‌های اسیدی و آلوده وجود دارد. به همین دلیل در مرور زمان لایه ای از مواد اسیدی و خورنده روی سطح جمع می‌شوند. که باعث کثیف شدن آن می‌شود. جنس این لایه‌ها می‌تواند از اکسید نیتروژن، اکسید سولفور، اسید کربنیک و اسید نیتریک و … باشد. که اگر به موقع شسته نشوند علاوه بر زشت شدن نمای ساختمان و سازه‌ها با نفوذ به لایه‌های زیرین باعث از بین رفتن تدریجی آن‌ها می‌شوند. شستشوی نما ی ساختمان علاوه بر زدودن آلودگی و زیباتر کردن ساختمان، نقش مهمی بر عمر و دوام نمای ساختمان دارد.(لینک)

روش‌های مبتنی بر آب

استفاده از  آب برای تمیز کردن نمای ساختمان یکی از مطمعن ترین روش‌ ها  برای  پاکسازی  سطوح از جمله شیشه و سنگ است. که در مجموع سه روش کلی را میتوان نام برد:

  • شستشوی تحت فشار
  • خیساندن
  • شستشو با بخار

متداول ترین روش شستشو، شستشوی تحت فشار است که در آن باواترجت آب به سطح نما پاشیده می‌شود. از فشار کم شروع شده و در صورت لزوم برای از بین بردن تجمع کثیفی، فشار آب افزایش ‌می‌یابد. گاهی اوقات از یک برس سیمی یا پلاستیکی برای زدودن جرم و کثیفی تجمع یافته استفاده می‌شود. شوینده های غیر یونی نیز احتمالا به آب اضافه شود تا کثیفی های غیر یونی را از بین ببرد.

خیساندن روشی دیگر مبتنی بر آب است که در آن سطح به ویژه مناطقی که در معرض باران نیستند به آرامی با آب پاشیده می‌شود. این کار برای شل شدن دوده و پوسته‌های سر سخت انجام می‌شود. به دلیل ماهیت نسبتا ملایم تر آن در مقایسه با سایر روش‌ها، خیساندن برای سنگ تراشی های تاریخی، شیشه و … مناسب است.

در نهایت خیساندن و نماشویی با بخار شامل استفاده از آب داغ در فشار بالا برای حذف موثر رسوبات و گیاهان خاک انباشته شده است. معمولا این روش استفاده نمی‌شود . مگر در شرایطی که سطوح برای شستشوی نما  به کوچکترین تمیز کننده ای واکنش نشان ‌می‌دهند.

شستشوی نما با مواد شیمیایی

در مقایسه با روش‌های مبتنی بر آب که در بالا ذکر شد پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن کثیفی و همچنین رنگ و پوشش‌ها و لکه های فلزی موثرتر هستند. در کل دو نوع پاک کننده شیمیایی وجود دارد:

  • پاک کننده شیمیایی
  • پاک کننده قلیایی

فشار این پاک کننده‌های شیمیایی روی سطوح مرطوب اعمال می‌شوند و بعد از مدتی باقی می‌مانند. پس از پاک شدن لکه‌ها با آب شسته می‌شوند. فقط باید توجه داشته که برای استفاده از این نوع پاک کننده ها آیا سطح مورد نظر توانایی تحمل پاک کننده شیمیایی را دارد  و بعد اقدادم به شستشوی نما یا نماشویی با این نوع پاک کننده ها کرد.

1 دیدگاه دربارهٔ «شستشوی نمای ساختمان»

  1. اگر سطح ساختمان رنگ باشه باز هم میشه نماشویی رو انجام داد و فقط شیشه ها رو شستشو انجام داد. چون گفتید روش های مختلف برای شستشوی نما دارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© استفاده از مطالب سایت تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.

×

 

سلام وقت شما بخیر

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×